Bir Gün

yorumsuz
84 views

Bir Gün Bilgi paylaşmanın, medeni bir şekilde tartışmanın ama kesinlikle kalp kırmadan. Sevgi ve saygı çerçevesi içerisinde. Unuttuklarınızı hatırlamak adına. Belki de kafanızdaki sorulara cevap aramak istediğiniz. Hayatın aslında sadece BİRGÜN olduğunun ne zaman farkına varacağımıza.

İnsanlar neden dünya ya geliş amacı dışında yaşıyor hayatı ? Biz neden geldik dünya ya ? “Neden gelip geçici bir hayat için buradayız” diye kendinize sordunuz mu ? Bir gün her şeye sahip olsak ta bu dünyada aslında hiçbir şeyimizin olmadığını ne zaman anlayacağız ? Boşuna gelmiş olamayız herhalde ? Bence bir amacı olmalı ama ne ?

Gece yatağa yattığınızda hiç düşündünüz mü böyle soruları ? Başınızı yastığa koyduğunuz da hiç düşündünüz mü bu soruları ?

Bir Gün

Güneş doğuyor sabah oluyor ve arkasından akşam oluyor. Birgün daha geçmedi mi ? Birgün daha hayatımızdan yitip gitmedi mi ? “Ben bugün işe yarar ne yaptım kendim için” diye kendinize soruyor musunuz ? Koskoca 24 saat yitip gitti. Gece yatağınız da başınızı yastığa koyduğunuz da ne yaptım ben güzel olarak diye düşünüyor musunuz ?

Bu hayatta sadece bir gününüz var. Yatağa yattınız da sabaha uyanacağınızı biliyor musunuz ? İşte bu yüzden birgün. Her gün uyandığınız için şükür etmeniz gerektiğini unutmayın. Uyuduğunuz da size bir gün daha verileceğini nereden biliyorsunuz ? Boşuna insanları kırmanın, üzmenin ne faydası var? Nerede kaldı taraftarlığını ölümüne yaptığınız ve hiç bir şey elde edemediğiniz günler? Size kim yardım edecek şimdi?

Biz hayvanlardan ayıran özellikleri saymakla bitiremeyiz, fakat bazen hayvanlardan daha aşağı bir varlık olduğumuzu görmüyor ve görmek istemiyoruz. Bunu bize göstermeyen şey ne? Hiç düşündünüz mü? Yanlış bir şey yaptığınızı sizin gözünüze göstermeyen şeyin ne olduğunu düşündünüz mü?

Aynı hataları tekrar yapmamanız dileğiyle…

GENEL başlıklı kategorimizde bu ve bunun gibi konulara yer vermekteyiz. Eğer dilerseniz kategorimizi ziyaret edebilir ve konulara ulaşabilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için önemli. Konular hakkında yorumlarınızı yapabilirsiniz. Eğer konu hakkındaki yorumunuz bilgi amaçlı ise yorum sahibinden izin alınarak yorumunuz konu içerisinde alıntı yapılarak yayınlanabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın