Diyetlerdeki En Büyük Saçmalıklar Nelerdir

yorumsuz
660 views

Diyet; kelime anlamı olarak her ne kadar zayıflamak gibi algılansa da aslında vücudun sağlıklı olması gerektiği anlamına gelmektedir. Diyetlerdeki En Büyük Saçmalıklar Nelerdir, Diyet yapmak demek, vücutta kas ve su kaybından meydana gelen zayıflığa ulaşmak değil yağ kaybından kaynaklı sağlıklı yaşama ayak uydurmak demektir.

Yazı Başlıkları

Diyetlerdeki En Büyük Saçmalıklar

Diyet Yaparken Yapılan En Büyük Yanlış

​​​​​​Çoğu insan özellikle de kadınlar zayıflamak için oldukça yoğun bir çaba sarf etmektedir. Diyetlerdeki En Büyük Saçmalıklar Nelerdir Bu hususta önemli olan nokta ise kilo kaybını bilinçli bir şekilde gerçekleştirmektir. Yapılan en büyük hataların başında kulaktan dolma bilgilerle diyet yapmaktır. Örneğin bir insanın yağ yakımında etkili olan bir diyet listesi bir başkası için tersi etki gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise her bünyenin aynı olmaması ve hastalıklarından kaynaklı bazı besinlerin aynı etkiyi göstermemesidir.

Diyetlerdeki En Büyük Saçmalıklar Nelerdir
Diyetlerdeki En Büyük Saçmalıklar Nelerdir

O yüzden uzmana danışmadan ve tahlil yapılmadan uygulanan diyetler hastalıklara kapı açarak baş ağrıtmaktadır. Bir başka örnekle kilo vermede etkili olan bazı baharatlar hastalığı olmayan bir insan için yağ kaybına sebep olurken, bu anlamda hastalığı olan bir başka kişiye yararlı olmaması ile birlikte ciddi zararlar vermektedir. Saçma diyet listelerine inanmak yerine bir diyetisyen yardımı almak hem sağlıklı bir yaşam için hem de doğru kilo verebilmek için daima doğru tercihtir. Diyetlerdeki En Büyük Saçmalıklar Nelerdir

Popüler Diyetlerden Medet Ummak

Özellikle yaz aylarının başlarında çok sık karşı karşıya geldiğimiz ve kulağımızın aşina olduğu cümleler şunlardır; “üç günde beş kilo, yaza fit girmenin kolay yolu, kısa sürede zayıflama…” Bu ve bunun gibi umut vaat eden yazılar aslında sağlığı tehdit eden unsurlardır. Mantık olarak da aylardır alınan kiloları üç beş günde vermek zaten normal değildir. Etkisi olsa dahi giden kilo değil kastır. Devamında ise verilen kayıptan çok alınacak kilolar gelir.

Sporsuz Diyet Olmaz

Diyet esnasında yapılan bir diğer hatalardan biri de hareket etmeden verilecek kilolara inanılmasıdır. Ancak uzmanların da dediği gibi hareketsiz kilo vermeyi bekleyemeyiz. Spor yapmadan verilen kilolar ise vücutta sarkmalara neden olmaktadır. Yani kısa vadeli ve sporsuz diyet adı altındaki laflar tamamen sağlıksızdır. Netice olarak bu işi bir diyetisyene danışmak gerekmektedir. Aksi takdirde bu noktada yapılan yanlışlar büyük hatalar olarak geri dönecektir.

SAĞLIK adı altındaki kategorimizde bu ve bunun gibi konulara yer verilmektedir. Yazımız hakkında yorum yapmayı unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın