Evde Limon Kolonyası Yapımı

yorumsuz
1.495 views

Evde limon kolonyası yapımı Limon kolonyası kullanmayı seviyorsanız ve limon kolonyası nasıl yapılır diye merak ediyorsanız sizler ile aşama aşama limon kolonyası yapımını paylaştık.

Evde limon kolonyası yapımı. Limon kolonyası nasıl yapılır? Kolonya nedir? Kolonya nasıl yapılır? Evde kolonya yap

Kolonya Nedir?

Esans, saf su, etil alkol bileşiminden oluşan bir çözelti olan kolonya içerisindeki etil alkol oranına göre derecelendirilen bir üründür. Kolonya ilk olarak 1709 yılında Giovanni Paolo Feminis tarafından üretilmiş olup ilk geliştirildiği yıllarda tamamen tıbbi amaçlar ile kullanılmış daha sonra daha çok kozmetik olarak kullanılan bir ürün haline gelmiştir.

Yazı Başlıkları

Kolonya Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta hepimizin evinin bir köşesinde yer alan limon kolonyasını evde kendi imkanlarınız ile yapabileceğinizi söylesek? Aşağıdaki malzemeler ve kolonya yapımı aşamalarını takip ederek evde kendiniz limon kolonyası yapabilirsiniz.

limon-kolonyasi-yapalim
limon-kolonyasi-yapalim

Evde Limon Kolonyası İçin Malzemeler

  • Bir l saf su
  • Bir adet kolonya şişesi (Cam ya da plastik olabilir; sizin tercihinize kalmış. Bu şişeleri pek çok mağazadan ve kozmetik ürün satan yerlerden temin edebilirsiniz.)
  • 500 gr. Etil alkol
  • Bir adet limonun suyu

Evde Limon Kolonyasının Yapılışı

Evde limon kolonyası nasıl yapılır diye merak ediyorsanız; lütfen aşağıdaki yapım adımlarını sırası ile takip ediniz:

limon-kolonyasi-yap
limon-kolonyasi-yap
  1. Limonu soyun ve küçük parçalar halinde keserek kestiğiniz limonları ağzı kapalı bir kabın içerisine koyarak bir süre bekletin. Bu aşamada limonun esansı ve kokusunun tamamen çıkması sağlanacak ve kolonyanızın o taze limon kokusuna sahip olması sağlanacaktır.
  2. Bekleme süresinin ardından limonların üzerine etil alkol ve saf suyu dökün ve karışımı 3 gün güneş almayan bir ortamda bekletin.
  3. Bu üç günlük süre boyunca kutuyu arada çalkalayarak limon ve diğer malzemelerinin birbirine karıştığından emin olun.
  4. Daha sonra karışımı süzerek bir şilenin içerisine koyun.

İşte evde limon kolonyası yapımı bu kadar kolay! Yalnız bunları yaparken dikkatli olmanız gerektiğini unutmayınız.

Yazımız hakkında değerli yorumlarınızı unutmayınız…

GENEL başlıklı kategorimizde bu ve bunun gibi konulara yer vermekteyiz. Eğer dilerseniz kategorimizi ziyaret edebilir ve konulara ulaşabilirsiniz.

Değerli yorumlarınızı yapmayı unutmayın. Konular hakkında yorumlarınızı yapabilirsiniz. Eğer konu hakkındaki yorumunuz bilgi amaçlı ise yorum sahibinden izin alınarak yorumunuz konu içerisinde alıntı yapılarak yayınlanabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın