Hindistan Cevizi Nerelerde Kullanılır?

yorumsuz
1.400 views

Hindistan Cevizi Nerelerde Kullanılır? Pek çok kullanım alanına sahip olan Hindistan cevizi kullanımı ile başta mutfak, bakım konuları olmak üzere pek çok alanda mucizevi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yazı Başlıkları

Hindistan Cevizinin Mutfakta Kullanımı

hindistan-cevizi-kullanimi
hindistan-cevizi-kullanimi

Hindistan cevizi nerelerde kullanılır diye merak ediyorsanız; şüphesiz en baş kullanım alanı olarak mutfak gelmektedir. Aşağıdaki kullanım önerileri ile Hindistan cevizi ile muhteşem yemekler hazırlayabilirsiniz:

  • Hindistan cevizi yağını, tereyağı ve diğer sıvı yağlar yerine kullanarak daha sağlıklı yiyecekler üretebilirsiniz.
  • Sebze ve et sotelemek için Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Çok yüksek derecelere kadar dayanan bir yağ olduğu için yüksek sıcaklıklarda dahi yanmamış, sağlıklı yiyecekler hazırlayabilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağını sabah smoothielerinize ve kahvenize ekleyerek daha yumuşak kıvamlı içecekler elde edebilirsiniz.
  • Tatlılarınıza hindistancevizi serpiştirerek özgün bir lezzet yakalayabilirsiniz.

Hindistan Cevizinin Cilt Bakımında Kullanımı

hindistan-cevizi-ne
hindistan-cevizi-ne

Mutfakta kullanıldığı kadar Hindistan cevizi cilt bakımı konusunda da kullanılmaktadır. Kullanım önerilerimiz aşağıdaki gibidir:

  • Hindistan cevizi yağı ile cildinizi nemlendirebilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağı ile güneş yanıklarınızı hafifletebilir ve cildinizdeki gerginliği azaltabilirsiniz.
  • Cansız ve kuru saçlarınıza bakım yaparak daha canlı ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. Bunun için özellikle saçlarınızın uç ve dip kısımlarına hindistancevizi yağını uygulayın ve sıcak bir havlu ile saçlarınızı sararak bir süre bekleyin, ardından saçlarınızı yıkayın.
  • Erkekler Hindistan cevizi yağını tıraş kremi olarak kullanabilmektedir. Bunun için Hindistan cevizi yağını mikserle çırparak tıraş köpüğü haline getirin. Aynı zamanda tıraş sonrası cildinizi nemlendirmek için Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz.
  • Kuru bir cildiniz varsa fondöteninize katacağınız bir miktar Hindistan cevizi yağı ile cildinizi gün boyu nemli tutabilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağı ile makyajınızı çıkarabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı kullanımı ile doğal bir ürün ve kolay bir kullanım ile pek çok alanda muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz.

GENEL başlıklı kategorimizde bu ve bunun gibi konulara yer vermekteyiz. Eğer dilerseniz kategorimizi ziyaret edebilir ve konulara ulaşabilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için önemli. Konular hakkında yorumlarınızı yapabilirsiniz. Eğer konu hakkındaki yorumunuz bilgi amaçlı ise yorum sahibinden izin alınarak yorumunuz konu içerisinde alıntı yapılarak yayınlanabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın