Ojenin Farklı Kullanım Alanları

yorumsuz
1.577 views

Ojenin farklı kullanım alanları günlük hayatta tırnaklarımızı renklendirmek için kullandığımız ojenin pek çok kullanım alanı vardır. Sizlere oje kullanım alanları hakkında bilgi vereceğiz.

Yazı Başlıkları

Gözlük Vidalarınızı Sağlamlaştırabilirsiniz

Ojenin farklı kullanım alanları nelerdir diye merak ediyorsanız gevşeyen gözlük vidalarınızı ekonomik ve kolay bir şekilde sıkılaştırmaya ne dersiniz? Vidalarınızın üzerine süreceğiniz bir miktar şeffaf oje ile vidaları sıkıştırabilir ve gevşemelerinin önüne geçebilirsiniz.

Çatlak Camların Kırılmasının Önüne Geçebilirsiniz

Camlarınızda oluşan küçük çatlakların daha fazla büyümemesi için geçici olarak camın her iki tarafını ambalaj bandı ile bantlayın ve daha sonra kalan çatlakları oje yardımı ile kapatın.

Çatlamış Fayansları Yapıştırın

Fayanslar aldıkları darbe ya da zamanın etkisi ile çatlayabilirler. Çatlamış fayansların daha fazla açılmaması için üzerlerine ince bir tabaka şeffaf oje sürün. Eğer fayansın çatlağı çok derin ise bu durumda boşluğu oje ile doldurun ve yapışmasını sağlayın.

Sinekliklerinizi Sağlamlaştırabilirsiniz

Pencerelerinizde bulunan sineklikler zaman içerisinde zarar görmekte ve kopmaktadır. Sinekliklerinizin zarar gördüğü durumlarda kopan kısımlara oje kullanımı ile hem sinekliklerin daha fazla sökülmesini önleyebilir hem de sökülen yerlerden içeri sinek ve diğer böceklerin girmesini önleyebilirsiniz.

İp Uçlarının Uzamasının Önüne Geçin

İplerin uç kısmından açılarak sökülmesinin önüne geçmek istiyorsanız kurdele ucu, yün ipler gibi iplerin uç kısmına oje sürebilirsiniz. Yine ipi iğneye geçirirken zorluk yaşıyorsanız bu durumda ipin ucuna az bir miktar oje sürebilirsiniz. Böylece ipin ucu belirginleşecek ve ipi çok daha kısa sürede iğneye geçireceksiniz.

Paslanmayı Önleyin

Paslanmayı önlemek oje farklı kullanım alanları arasında yer almaktadır. Örneğin, metal kutular ıslak ortamlarda uzun süre kalırlarsa paslanmaya başlayacaklardır. Bu durumun önüne geçmek için metal kutuların etrafına şeffaf oje sürebilir ve metal eşyalarınızın paslanmasının önüne geçebilirsiniz.

Oje farklı kullanım alanları hakkındaki yazımız ile ilgili yorum yapmayı unutmayın. Konu hakkındaki yorumunuz bilgi amaçlı olduğunda sizin izniniz ile yazımıza ekleyebiliriz. Şimdiden teşekkür ederiz.

GENEL başlıklı kategorimiz de göz atarak diğer konularımızı göre bilir ve bizimle yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Konu hakkında daha geniş bilgi almak istiyorsanız bunu da belirtiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın