Playstation 5 Stokları Nerede? Neden Yok ?

yorumsuz
352 views

Playstation 5 Stokları Nerede? Neden Yok ? Playstation 5 stokları bildiğiniz üzere pandemi nedeniyle üretim tarafında büyük aksaklıklar yaşamakta. Ne yazık ki bu yetersizlikler giderilebilmiş değil. En çok sorun çip üretiminden dolayı olmakta. Playstation 5 stokları ne olacak ? Playstation 5 stok sorunu ne zaman’a kadar devam eder?

Çip sorunu yüzünden playstation 5 stokları hayliyle yetersiz. Eğer pandemi dönemi bu şekilde devam ederse de playstation 5 stok sorunu devam edecektir. Yakın zamanda bir firma 180 adet playstation 5 için ön sipariş aldı. Lakin ön siparişlerin karşılanması Digital sürüm için 25 nisan CD li sürüm için 30 nisan olarak söylenmekte.

playstation-5-stok
playstation-5-stok

Ayrıca madencilik için GPU ve ASIC tarafından yoğun bir talep durumu var. Bu durumda firmalarda sıfır ekran kartlarına ulaşmak zor hatta imkansız. Bu ekran kartlarına ulaşılsa bile büyük paralar istenmekte. Neredeyse fiyatlar 3-4 kat fazla. Bir de bu yetmezmiş gibi çip sorunu meydanda. Playstation 5 Stokları Nerede? Neden Yok ?

Playstation 5 Stokları Nerede? Neden Yok ?

Playstation 5 üretimleri olmadığı içinde karaborsacılar pandemi döneminde zorluk yaşanmasını fırsat bilerek normal Digital Sürümü 5.999tl olması gereken fiyatları en düşük 8.499tl, CD’li sürüm için 7.499tl olması gereken fiyatı 11.000tl kadar satmaktalar.

playstation5-stok
playstation5-stok

Eğer pandemi biran önce son bulmazsa ki bulmaz. Playstation 5 digital sürümü ve Playstation 5 CD’li sürüm için stoklar 2022 yılına kadar devam edeceği düşüncesindeyiz. Hatta bu durumu bir çok uzman da desteklemektedir. 2020 yılından bu yana bakarsak 2021 yılı Tüm üretim sistemlerini alt üst etti. 2021 yılı taleplerin yetersiz kaldığı bir yıl olmaya devam ediyor. Pandemi sürdüğü sürece de teknolojik açıdan üretimler kısıtlı. Sadece teknolojik değil. Tüm üretim sistemleri alt üst durumda.

Playstation 5 stok neden yok ? Çip sorunu devam ettiği sürece üretimlerde düşük. Neden yok bu Playstation 5 stoklarda. İşte tam bu yüzden. Aksaklıklar işte bu yüzden devam ediyor. Pandemi biran önce son bulması dileğiyle.

Pandemi dönemi neticesinde SAĞLIK adı altındaki kategorimizdeki konulara yer verilmektedir. Yazımız hakkında yorum yapmayı unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın