SGK Emeklilik Maaşı Hesaplama

yorumsuz
1.559 views

Sgk emeklilik maaşı hesaplama internetteki otomatik hesaplayıcılar sayesinde birçok şeyi hesap makinesine gerek kalmadan hesaplayabiliyoruz emekli maaşı hesaplama. Bu yazımız da emeklilik maaşı hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Emeklilik için gün ve yaş şartlarını doldurmak gerekiyor. Bu şartları dolduran kişiler kısa süre içinde ne kadar maaş alacaklarını öğrenebiliyor. 2019 Ocak ayı için en düşük emekli memur maaşı 2.379 TL, işçi emekli maaşı 1.888 TL, esnaf emeklisi 1.690 TL oldu. 2000 sonrası emekli olan işçiler ise 1.125 TL maaş alıyorlar. Emekliler emekli olduklarında eğitim durumları, maaşları ve çalışma süreleri dikkate alınarak maaş farklılıkları yaşıyorlar. Bu yüzden herkesin maaşı farklı olarak hesaplanıyor.

sgk-prim-affi
SGK Emeklilik Maaşı Hesaplama
sgk-prim-affi

Yazı Başlıkları

SGK Sitesinden Kolayca Hesaplayabilirsiniz

3600 günlük sigortalılık süresini dolduranlar ne kadar emekli maaşı alacaklarını hesaplayabilir. Emekli aylığı ve ikramiye hesaplama kısmından yapacağınız hesaplamalar sayesinde e devlet şifrenizle maaşınızı öğrenebilirsiniz. Aylık bilgisi kısmına girerek detayları öğrenebilirsiniz. Emekli maaş zamları her yıl iki kere artıyor ve 2018 yılından beri emeklilere bayram öncesi ikramiye ödemesi yapılıyor.

yas-haddinden-emeklilik
SGK Emeklilik Maaşı Hesaplama
emeklilik maaşı
yas-haddinden-emeklilik sgk emeklilik maaşı hesaplama Emekli amca maaş çekme

Temmuz Ayında Ne Kadar Zam Yapılacak?

Enflasyon oranına göre hesaplanan emekli maaşları her Ocak ve Temmuz ayında farklı alınıyor. Böylece iki kere zam gelmiş oluyor. Zamlı maaş alan emekliler, maaşlarında 60 ila 360 oranında zam alıyor. Emekli maaş zamları ve ikramiyeler maaşlarla birlikte ödeniyor. Bayramdan hemen evvel ödenen ikramiyeler, yılda iki kere zam yapılan asgari ücret sonrası belirleniyor. Buna göre en fazla ve en düşük zam yapılan maaşlar belli olmuş oluyor. Zamlı emekli maaşı hesaplama yapmak için de çok basit biçimde kullanabileceğiniz otomatik hesaplayıcıları tercih edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken SGK emekli maaşı hesaplama işleminizi öngörülen zamlara göre hesaplamak olacak.

Emeklilik güzel şey. Herkes emekliliğin hayali ile yaşar. Emekli maaşınızı hesaplama konusundaki yazımız ile ilgili yorumlarınızı bizden esirgemeyin.

Sitemizde daha detaylı konular istiyorsanız yorumlar kısmında bunu da belirtmekten çekinmeyin. Yorumlarda konu ile ilgili bilgi yer aldığında yorum sahibinden izin alarak konumuz içinde alıntı şekilde yer alacaktır.

Onedirbak.com

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın