Ütü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

yorumsuz
1.500 views

Evinize uzun süre severek kullanacağınız, pratik bir ütü almak istiyorsanız ütü alırken nelere dikkat edilmeli konusunu dikkate almalısınız.

Buhar Gücü Çok Önemli

Ütü alırken nelere dikkat edilmeli? Öncelikle ütüden esas beklentiniz ne olmalı? Bunun cevabı buhar gücünün yüksek olması olmalıdır. Ancak buhar gücü yüksek olan bir ütü kırışıklıkları kolayca açmanızı sağlayacaktır. Bir ütünün buhar gücü ne kadar yüksekse o kadar pratik bir ütü olacaktır.

ütü-buhar-gücü
ütü-buhar-gücü

Yazı Başlıkları

Kalabalık Bir Aileyseniz Kazanlı Ütü İdealdir

Ütü alırken nelere dikkat edilmeli? Eğer ütülemeniz gereken çamaşır çoksa bu durumda buhar kazanlı ütü almanız oldukça mantıklı olacaktır. Eğer sık aralıklarla az çamaşır ütülüyorsanız bu durumda tercihinizi normal buharlı ütüden yana kullanabilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi kalabalık bir aileniz varsa bu durumda buhar kazanlı ütü tercih etmeniz işlerinizi kolaylaştıracaktır.

ütü-alirken-dikkat
ütü-alirken-dikkat

Seramik Tabanlı Ütüleri Tercih Edin

Ütünün tabanı dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Eğer ütünüzün kolayca giysilerinizin üzerinde hareket etmesini, parlama yapmamasını ve ısıyı iyi bir şekilde iletmesini istiyorsanız bu durumda seramik tabanlı ütüleri tercih etmenizi öneririz. Metal tabanlı ürünler kıyafetlere yapışabiliyor ve özellikle düğme gibi kıyafet eklentilerinde çizilme yaratabiliyor. Seramik tabanlı ütülerde de gözenek sayısı ne kadar fazla olursa o kadar kırışıklıkları açma gücü yüksek olacaktır. Bu nedenle, bu özelliğe de ütü seçimi sırasında önem verin.

ütü-seramik-taban
ütü-seramik-taban

Harcadığı Enerjiye Dikkat Edin

Enerji tasarrufu çağımızın en önemli konu başlıklarından birisi haline gelmiştir. Seçtiğiniz ütünün enerji tasarrufu ne kadar yüksek olursa o kadar az fatura ödersiniz. Enerji tasarrufu özelliği olmayan bir ütü bir süre sonra faturada kendi maliyeti kadar bir ücrete neden olabilir. Bu nedenle her zaman ütünün harcadığını watta dikkat edin.

Kendi Kendine Kapanma

Tercih edilen ütü modelleri eğer otomatik kapanma özelliğine sahip değillerse, en çok ev kazasına neden olan ürünler arasında yer almaktadır. Bu durumun önüne geçmek istiyorsanız; kullanılmadığı bir sürenin ardından kendi kendine kapanma özelliğine sahip sensörlü ütüleri satın alın.

GENEL konuların bulunduğu kategorimizde bu ve bunun gibi yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Konularımız hakkında yorumlarınızı yapabilirsiniz. Eğer yorumunuz yazı hakkında uygun olursa yorum sahibinden izin alınarak yazımızın içeriğine alıntı olarak eklenebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın